Povaleč na Facebooku Povaleč na Twitteru Povaleč na Instagramu Povaleč na Nyxu

Jak se dostat na Povaleč

Povaleč se koná každý rok v městečku Valeč na Karlovarsku. Dostat se k nám na místo lze snad všemi způsoby. Co je ale nejvýhodnější?

POVALEČBUS

Pokud máte zájem, můžete si zarezervovat místo v našem PovalečBusu, který pro vás vypravujeme každý rok. Minimálně dva ve čtvrtek a pátek na trase Praha – Valeč a dva v neděli po festivalu v opačném směru.

Více informací o odjezdech a odkaz ke koupi jízdenek bude zveřejněn během července.

AUTEM

Nejjednodušší způsob, jak se do Valče dostat, je autem. Valeč (zde ji najdete na mapě: www.mapy.cz) leží nedaleko rychlostní silnice číslo 6 (evropské značení E48), která vede z Prahy na Karlovy Vary. Asi 30 km před Karlovými Vary a necelých 100 km od Prahy (nedaleko městečka Lubenec) křižuje tuto silnici další silnice, tentokrát silnice druhé třídy číslo 194. Po této se vydáte na sever směr Podbořany. Až do Podbořan však nemusíte jezdit, neboť tato silnice vás dříve dovede přímo do Valče. Jakmile uvidíte barokní kostel a ještě než do Valče vjedete, odbočuje doleva cesta vraty přímo do areálu zámecké zahrady a současně do areálu festivalu.

VLAKEM

Jelikož autobusem se k nám špatně dostává, využijte spíše vlak. Vlakem jeďte do stanice Libkovice. Vlaky sem jezdí přes Rakovník. Pro konkrétní spoj využijte www.idos.cz. Z Libkovic pak musíte pěšky, což je jen asi 5 km. Jde se přes Kostrčany a Jeřeň. Můžete si také stáhnout podrobnou mapku s vyznačenou cestou z Libkovic do Valče.

AUTOBUSEM

Linkové autobusy do Valče jezdí ze Žlutic, Bochova, Verušiček a Lubence (tyto tratě jezdí z nebo přes Karlovarskou silnici (PHA->KV) tudíž pokud jedete z Prahy, z Jihu či z Karlových Varů, hledejte tyto spoje). Pro Pražáky, kteří chtějí jet autobusem, je nejlepší se nejdříve dostat do Lubence (na Karlovarské - jezdí toho tam z Prahy více) a odtamtud jedou ve čtvrtek i v pátek autobusy ve 13:57 a 16:20 ze zastávky Lubenec, Karlovarská. Všechny tyto spoje naleznete na www.idos.cz.