Povaleč na Facebooku Povaleč na Twitteru Povaleč na Instagramu Povaleč na Nyxu

Jak se dostat na Povaleč

Povaleč se každoročně koná v krásné barokní obci Valeč na Karlovarsku. Pozor, v České republice najdete Valeč ještě jednu, tak ať v půlce cesty směrem na Vysočinu nezjistíte, že jste si trochu zajeli. Jak se teda do té správné Valče dostat? Nebojte, jde to snad všemi možnými způsoby (a vzhledem k omezeným parkovacím kapacitám je nejlepší nechat auto doma!).

FLIXBUS

Jako nejvýhodnější způsob dopravy můžete letos nově využít zvláštních linek FlixBusu, které budou stavět v sousední obci jménem Bošov. V Bošově pak jen přesednete na kyvadlovou dopravu, která vás doveze až na Povaleč (autobusy kyvadlové dopravy jsou kapacitně omezeny, počítejte tedy s tím, že možná budete muset na místě chvíli vyčkat).

Autobusy z Prahy jezdí z Florence či Hradčanské (čtvrtek 14:00, 15:00 a 18:00 a pátek 15:00 a 18:00), z Karlových Varů pak z Terminálu (čtvrtek 17:30). Z obou směrů jedete přímo do zastávky Vrbice, Bošov. Konkrétní časy a lístky naleznete na webových stránkách FlixBusu.

V neděli pojedou linky FlixBusu se zastávkou v Bošově i opačným směrem. Do Prahy v 10:00, 12:00 a 15:00, do Karlových Varů v 11:30. I na tyto spoje vás dopravíme naší kyvadlovou dopravou, která bude vyjíždět z Valče od horního kostela (před vstupem do areálu). Buďte na místě s dostatečným časovým předstihem.

Díky spolupráci s FlixBusem může také prvních několik stovek cestujících získat slevu 10% na lístek do Bošova. Slevový kód si můžete vygenerovat pomocí tlačítka níže. Upozorňujeme, že slevový kód platí pouze pro lístky koupené do Bošova, je tak specificky určený na cestu na Povaleč.

POVALEČBUS

Pokud na Povaleč nejedete poprvé, jistě si vybavíte naše PovalečBusy. Ačkoliv jsme letos přenechali hlavní autobusovou dopravu kvalifikovanějším, rozhodli jsem se vypravit i jednu nostalgickou jízdu PovalečBusem z Prahy přímo až na Povaleč.
PovalečBus vyjíždí ve čtvrtek 4. 8. ve 14:30, tradičně ze stanoviště před Klubovnou v Dejvicích (300m od stanice metra “A” Dejvická; Generála Píky 20, Praha 6). Jízdenky na něj si můžete koupit online přes Boom na tomto odkazu.

LINKOVÉ AUTOBUSY

Linkové autobusy do Valče jezdí do Vroutku, Bochova, Lubence nebo Podbořan (tyto tratě jezdí z nebo přes Karlovarskou silnici (PHA->KV) tudíž pokud jedete z Prahy, z jihu či z Karlových Varů, hledejte tyto spoje). Pro hledání konkrétního spoje můžete využít například www.idos.cz.

VLAKEM

Pokud jezdíte raději vlakem a chtěli byste se i trochu projít, doporučujeme dopravu vlakem do stanice Libkovice. Vlaky sem jezdí přes Rakovník. Pro konkrétní spoj využijte www.idos.cz. Z Libkovic pak musíte pěšky, což je jen asi 5 km. Jde se přes Kostrčany a Jeřeň. Můžete si také stáhnout podrobnou mapku s vyznačenou cestou z Libkovic do Valče. Procházka je to hezká a s vidinou osvěžení na jednom z našich barů v cíli vám jistě příjemně uběhne.

AUTEM

Nakonec se na Povaleč samozřejmě můžete dopravit i autem. Vzhledem k omezeným parkovacím kapacitám a ochraně životního prostředí vás ale prosíme, abyste raději využili jeden z výše uvedených způsobů dopravy, nebo auta co nejvíce naplnili. K hledání a nabízení spolujízdy můžete využít facebookovou událost.

Valeč leží nedaleko dálnice D6, vedoucí z Prahy na Karlovy Vary. Mezi 81. a 82. kilometrem využijte exit 83 na Chyše/Valeč. Na prvním kruhovém objezdu vyjeďte druhým výjezdem a na druhém kruhovém objezdu využijte výjezd první. Tato silnice už vede přímo do Valče. Ihned po příjezdu do Valče uvidíte točnu s barokním kostelem, pak odbočíte doleva kamenným průjezdem přímo do areálu Povalče, na parkoviště “A”. Pokud Valčí projedete dál, kousek za náměstím uvidíte odbočku na parkoviště “C”.

Cyklojízda

More info coming soon