Povaleč na Facebooku Povaleč na Twitteru Povaleč na Instagramu Povaleč na Nyxu

FAQ

VSTUPENKY

Kde si můžu koupit vstupenku na festival a kolik stojí?

Vstupenky na letošní Povaleč lze zakoupit pouze v předprodeji zde - dostupná je základní vstupenka za 550 Kč, True Povaleč za 850 Kč, Povaleč Mecenáš za 1 500 Kč a král/královna Povalče za 3 000 Kč.

Upozorňujeme, že na místě již nebude možné vstupenku zakoupit!

Kde si vyzvednu odměnu ke své vstupence?

K páskám True Povaleč, Povaleč Mecenáš a král/královna Povalče náleží bonusy, které Vám předáme na akreditacích spolu s páskou na festival.

Nepřišel mi e-mail s potvrzením o zakoupení vstupenky. Co mám dělat?

S veškerými problémy se vstupenkami se prosím obracejte na e-mail podpora@goforboom.com nebo na číslo +420 608 773 193.

Je možné prodat někomu vstupenku / koupit od někoho vstupenku?

Neoficiální přeprodej vstupenek nemůžeme zakázat, dávejte si ale prosím pozor na případné podvody - vstupenky jsou pouze elektronické a lze je tedy jednoduše duplikovat.

Co mám dělat, když jsem v první vlně omylem zakoupil víc vstupenek?

Za zmatky v první vlně předprodeje se omlouváme - Váš obrovský zájem nás moc potěšil, ale bohužel lehce přetížil servery. Pokud jste tedy v první vlně dokončili více rozpracovaných objednávek a omylem tak zakoupili víc vstupenek, než jste chtěli, obraťte se na podpora@goforboom.com. Takové vstupenky je možné vrátit.

Musím si potvrzení objednávky s QR kódem vytisknout?

Není to nutné. QR kód z potvrzení objednávky budeme skenovat na akreditacích před vstupem na festival. Stačí, když nám ho ukážete na mobilu.

Upozorňujeme, že QR kód lze naskenovat pouze jednou!

Jak je to se vstupenkami pro děti?

Pro děti do 12 let v doprovodu rodičů je vstup na festival zdarma a není pro ně tedy potřeba vstupenky kupovat.

Pokud jste dítěti vstupenku již zakoupili, obraťte se na predprodej@povalec.cz - určitě bude možné ji vrátit.

COVID-19

Jaká budou covidová opatření? Jaké podmínky musím jako návštěvník splňovat?

Zajištění bezpečnosti návštěvníků v době pandemie bereme vážně a během festivalu se tak budeme řídit podle všech aktuálních vládních nařízení. Konkrétní podmínky pro vstup na festival zveřejníme s dostatečným předstihem zde na webu i na našich sociálních sítích dle aktuální situace.

Jak bude fungovat oplocený areál?

Vzhledem k pandemii Covid-19 a souvisejícím epidemickým opatřením jsme bohužel nuceni letos areál oplotit. Vstup do areálu bude možný pouze s páskou, kterou získáte při příjezdu na akreditacích. Areál bude mít čtyři vstupy, které budou vyznačeny na mapce a které budete moct volně využívat ke vstupu nebo opuštění areálu festivalu.

Prosíme všechny návštěvníky o respektování hranic areálu i dalších pravidel. Také bychom mnohem raději dělali Povaleč bez plotů, ale letos to holt bez těchto změn nepůjde. Pokud se sejdeme za rok v příznivějších podmínkách, Povaleč bude zase takový, jaký jsme ho vždycky znali.

OBECNÉ

Jak se do Valče dostanu?

Nejjednodušší způsob, jak se do Valče dostat, je autem. Využijte prosím facebookové události k poptávání pasažérů či nabízení volných míst, tak, aby aut bylo pokud možno co nejméně.

Pokud chcete jet vlakem, jeďte do stanice Libkovice. Vlaky sem jezdí přes Rakovník. Z Libkovic pak musíte pěšky, což je jen asi 5 km. Jde se přes Kostrčany a Jeřeň. Můžete si také stáhnout podrobnou mapku s vyznačenou cestou z Libkovic do Valče.

Linkové autobusy do Valče jezdí ze Žlutic, Bochova, Verušiček a Lubence. Pro Pražáky, kteří chtějí jet autobusem, je nejlepší se nejdříve dostat do Lubence, odkud jezdí ve čtvrtek i v pátek autobusy do Valče ze zastávky Lubenec, Karlovarská. Všechny spoje naleznete na www.idos.cz. Využít můžete taky námi vypravovaný PovalečBus.

Jak a kde jde na Povalči parkovat a stanovat?

Parkoviště jsou letos dvě - za parkoviště u Áčka vybíráme 300 Kč/auto*. Stanování u aut je zde zakázáno jak z bezpečnostních tak kapacitních důvodů. Druhou možností je Parkcamp u Céčka, kde je možné stanovat přímo u auta a cena za jedno auto je rovněž 300 Kč*. Hlavní stanové městečko je v sadu na Céčku - za stanování se na Povalči neplatí.

Parkování a stanování na fotbalovém hřišti letos nebude možné!

*Ceny jsou včetně vratné zálohy 50 Kč za odpadkový pytel, který obdržíte při příjezdu. Záloha Vám bude vrácena, když před odjezdem vrátíte naplněný pytel buď na baru, u výjezdu nebo na parkovišti u akreditací.

Kde si můžu koupit lístek na PovalečBus?

Pokud máte zájem, můžete si zarezervovat místo v našem PovalečBusu - každý rok pro vás vypravujeme minimálně dva ve čtvrtek a pátek na trase Praha – Valeč a dva v neděli po festivalu v opačném směru. Lístky na cestu do Valče koupíte zde. Zpáteční lístky pak budou k zakoupení na místě na Infostánku.

Můžu si vzít na festival psa?

Psy na Povalči návštěvníkům nezakazujeme, ale ani nedoporučujeme - z naší zkušenosti to pro ně bývá spíše traumatizující zážitek. Pokud se i tak rozhodnete pejska na festival vzít, uklízejte po něm a zajistěte, aby nepobíhal v areálu bez náhubku.

Je ve Valči bankomat?

V obci Valeč se bohužel nenachází žádný bankomat, nejbližší naleznete v obcích Verušičky, Žlutice nebo Podbořany. V každém případě tedy doporučujeme dorazit na festival s dostatkem hotovosti.

Pracujeme i na možnosti bezhotovostních plateb.

Jsou na Povalči sprchy?

Ano, jsou! Návštěvníci s textilní páskou mají sprchy po celou dobu festivalu zdarma.

Otevírací doba sprch:

  • čtvrtek: 15:00 - 21:00
  • pátek & sobota: 9:00 - 21:00
  • neděle: 9:00 - 15:00

Jak je to s jídlem a pitím?

V areálu festivalu pro Vás bude připraven pestrý výběr stánků s kávou a jídlem, které jistě uspokojí vaše mlsné jazýčky. Rovněž povalečské bary už se na vás těší a nabídnou množství alko i nealko nápojů. Výtěžek z barů je jeden z hlavních příjmů festivalu - ačkoliv Vás u vstupu nikdo šacovat nebude, prosím, držte se povalečského hesla “Na Povaleč lahváč nevleč!”.

Všechny nápoje točíme do zálohovaných kelímků - vratná záloha je 50 Kč. K prvnímu nápoji dostanete speciální žeton, bez kterého Vám následně záloha nemůže být vrácena. To proto, aby nedocházelo ke krádežím kelímků a kšeftování s nimi.

Komu se mám ozvat, pokud chci na Povalči pracovat?

Festival stavíme celý vlastními silami od 29. července a bouráme ho do 12. srpna.

Pokud máte zájem podílet se na stavbě, bourání a/nebo samotném běhu festivalu, koukněte na náš web, vyplňte náš brigádnický dotazník a počkejte, až se vám ozve naše skvělá Emma.

LINGVISTICKÉ OKÉNKO

Jak se skloňuje Valeč?

I. pád - Valeč
II. pád - Valče
III. pád - Valči
IV. pád - Valeč
V. pád - Valči
VI. pád - Valči
VII. pád - Valčí

Jak se skloňuje Povaleč?

I. pád - Povaleč
II. pád - Povalče
III. pád - Povalči
IV. pád - Povaleč
V. pád - Povalči!
VI. pád - Povalči
VII. pád - Povalčem