Povaleč na Facebooku Povaleč na Twitteru Povaleč na Instagramu Povaleč na Nyxu

Jak se dostat na Povaleč

Povaleč se každoročně koná v krásné barokní obci Valeč na Karlovarsku. Pozor, v České republice najdete Valeč ještě jednu, tak ať v půlce cesty směrem na Vysočinu nezjistíte, že jste si trochu zajeli. Jak se teda do té správné Valče dostat? Nebojte, jde to snad všemi možnými způsoby (a vzhledem k omezeným parkovacím kapacitám je nejlepší nechat auto doma!).

FLIXBUS

Stejně jako loni se i letos dostanete na Povaleč FlixBusem a pozor, tentokrát přímo až do Valče! Autobusy pojedou z Prahy - Florence, se zastávkou na Hradčanské, a dál přímo do Valče bez žádných dalších zastávek. Z Florence vyjíždějí ve čtvrtek i pátek ve 14:00 a 18:00.

V neděli pojedou linky FlixBusu i opačným směrem, a to v časech 11:00 a 15:00. Konkrétní časy a lístky naleznete na webových stránkách FlixBusu.

Díky spolupráci s FlixBusem může také prvních několik stovek cestujících získat slevu 10% na lístek do Valče.Slevový kód si můžete vygenerovat pomocí tlačítka níže. Upozorňujeme, že slevový kód platí pouze pro lístky koupené na linku do Valče, je tak specificky určený na cestu na Povaleč.

LINKOVÉ AUTOBUSY

Letos pro vás máme ještě jednu novinku! Díky spolupráci s ROPID se na Povaleč dostanete i několika posílenými spoji linkových autobusů. Po celou dobu festivalu pojedou některé autobusy linky č. 305 z Prahy - Zličína až do Valče, a to v časech dle následujícího jízdního řádu. Několik dalších autobusů stejné linky pojede přes Lubenec, kde bude možné přestoupit na další autobus, který vás doveze až do Valče.

O víkendu pojedou přímé autobusy také ve směru Valeč - Praha. Konkrétní časy najdete také v jízdním řádu níže, nebo například na stránkách IDOS.

POVALEČBUS

Vzhledem k posíleným spojům FlixBus a linkových autobusů jsme se rozhodli, že PovalečBus letos už vypravovat nebudeme. Ale nebojte, díky autobusům vypraveným speciálně pro Povaleč o festivalovou atmosféru po cestě určitě nepřijdete!

VLAKEM

Pokud jezdíte raději vlakem a chtěli byste se i trochu projít, doporučujeme dopravu vlakem do stanice Libkovice. Vlaky sem jezdí přes Rakovník. Pro konkrétní spoj využijte www.idos.cz. Z Libkovic pak musíte pěšky, což je jen asi 5 km. Jde se přes Kostrčany a Jeřeň. Můžete si také stáhnout podrobnou mapku s vyznačenou cestou z Libkovic do Valče. Procházka je to hezká a s vidinou osvěžení na jednom z našich barů v cíli vám jistě příjemně uběhne.

AUTEM

Nakonec se na Povaleč samozřejmě můžete dopravit i autem. Vzhledem k omezeným parkovacím kapacitám a ochraně životního prostředí vás ale prosíme, abyste raději využili jeden z výše uvedených způsobů dopravy, nebo auta co nejvíce naplnili. K hledání a nabízení spolujízdy můžete využít facebookovou událost.

Valeč leží nedaleko dálnice D6, vedoucí z Prahy na Karlovy Vary. Mezi 81. a 82. kilometrem využijte exit 83 na Chyše/Valeč. Na prvním kruhovém objezdu vyjeďte druhým výjezdem a na druhém kruhovém objezdu využijte výjezd první. Tato silnice už vede přímo do Valče. Ihned po příjezdu do Valče uvidíte točnu s barokním kostelem, pak odbočíte doleva kamenným průjezdem přímo do areálu Povalče, na parkoviště “A”. Pokud Valčí projedete dál, kousek za náměstím uvidíte odbočku na parkoviště “C”.

Cyklojízda

More info coming soon