Povaleč na Facebooku Povaleč na Twitteru Povaleč na Instagramu Povaleč na Nyxu

Jak se dostat na Povaleč

Povaleč se koná každý rok v městečku Valeč na Karlovarsku. Dostat se k nám na místo lze snad všemi způsoby. Co je ale nejvýhodnější?

POVALEČBUS

Jako každý rok pro vás i letos vypravujeme náš PovalečBus. Pojedou minimálně tři ve čtvrtek a dva v pátek na trase Praha - Valeč. Jízdenku si můžete zakoupit online přes Boom (https://www.goforboom.com/cs/events/povalecbus). Po festivalu pak vypravujeme tři PovalečBusy v opačném směru, a to v časech 10:30 a 15:00. Jízdenka na ně bude ke koupi na Infostánku.

FLIXBUS

Letos pro vás máme v dopravě taky jednu novinku! Pro cestu z Prahy a z Karlových Varů můžete využít linky FlixBusu do Lubence, odkud pro vás zajišťujeme kyvadlovou dopravu do Valče.

Kyvadlová doprava bude navazovat na následující spoje:

  • Praha - ÚAN Florenc, odjezdy v 9:00, 10:00, 15:20, 17:00 (čtvrtek, pátek i sobota)
  • Karlovy Vary - terminál, odjezdy v 11:30, 15:30, 17:30 (čtvrtek, pátek i sobota)

Na neděli po festivalu budou svozy do Lubence také zajištěny. Odjezdy kyvadlové dopravy jsou naplánovány v časech od 9:30 a od 15:00 podle navazujících spojů Flixbusu:

  • Lubenec - Praha, odjezdy ve 12:10 a 16:10
  • Lubenec - Karlovy Vary, odjezdy v 10:30, 11:30 a 16:30

Autobusy kyvadlové dopravy jsou kapacitně omezeny, počítejte tedy s tím, že možná budete muset na místě chvíli vyčkat.

JINÉ AUTOBUSY

Linkové autobusy do Valče jezdí ze Žlutic, Bochova, Verušiček a Lubence (tyto tratě jezdí z nebo přes Karlovarskou silnici (PHA->KV) tudíž pokud jedete z Prahy, z Jihu či z Karlových Varů, hledejte tyto spoje).

VLAKEM

Jelikož autobusem se k nám špatně dostává, využijte spíše vlak. Vlakem jeďte do stanice Libkovice. Vlaky sem jezdí přes Rakovník. Pro konkrétní spoj využijte www.idos.cz. Z Libkovic pak musíte pěšky, což je jen asi 5 km. Jde se přes Kostrčany a Jeřeň. Můžete si také stáhnout podrobnou mapku s vyznačenou cestou z Libkovic do Valče.

AUTEM

Jako poslední způsob můžete využít auto. Vzhledem k omezeným parkovacím kapacitám vás však prosíme, abyste buď využili jinou dopravu, nebo auta co nejvíce naplnili. Volná místa můžete nabízet ve facebookové události. Valeč (mapa) leží nedaleko silnice číslo 6/E48, vedoucí z Prahy na Karlovy Vary. Na křižovatce silnic E48 a 194 (nedaleko Lubence) odbočíte z hlavní na sever směr Podbořany. Tato silnice vede přímo do Valče. Ihned po příjezdu do Valče s výhledem na barokní kostel, odbočíte doleva kamenným průjezdem přímo do areálu zámecké zahrady a současně areálu Povalče.