Povaleč na Facebooku Povaleč na Twitteru Povaleč na Instagramu Povaleč na Nyxu

FAQ

VSTUPENKY

Kde si můžu koupit vstupenku na festival a kolik stojí?

Vstupenky na letošní Povaleč lze zakoupit v předprodeji zde – dostupná je základní vstupenka (minimální doporučené vstupné) za 950 Kč, střední vstupenka za 1200 Kč, nejvyšší vstupenka za 1 750 Kč a král/královna Povalče za 3 000 Kč. Za nákup vyšší vstupenky vás odměníme různými bonusy a v předprodeji si se vstupenkou můžete objednat i Povaleč tričko – a dostanete zdarma i pivenku!

Co znamená, že má Povaleč doporučené vstupné?

Povaleč se vyznačuje neoploceným areálem a svou otevřeností. Neznamená to ale, že je vstup dobrovolný. Minimální doporučené vstupné (950 Kč) je podle nás adekvátní částkou za třídenní nabitý program. Peníze ze vstupu jsou pro nekomerční festival typu Povaleč spolu s příjmem z barů hlavním zdrojem financování. I díky vašemu příspěvku tak může Povaleč existovat dál!

Prodávají se i jednodenní vstupenky?

Vzhledem k otevřenosti areálu jednodenní vstupné mít nemůžeme. Pokud chcete přijet na kratší dobu a minimální doporučené vstupné se vám zdá příliš vysoké, můžete přispět sníženou částkou, takovou jaká vám přijde vhodná. Myslete však na to, že je příjem ze vstupného jedním z hlavních dvou finančních zdrojů Povalče.

Máte dětské vstupné?

Dětské vstupné nemáme. Pokud chcete za své dítě zaplatit méně než minimální doporučený vstup, postupujte stejně jako v případě jednodenní vstupenky (viz výše). Prostě přispějte kolik uznáte za vhodné :)

Co znamená, že je Povaleč nekomerční?

Povaleč si zakládá na tom, že je neziskový. Znamená to, že nemá velké komerční sponzory a jeho organizační tým pracuje na festivalu ve svém volném čase. Veškeré příjmy festivalu (kromě dotací od státních institucí) přicházejí ze vstupného a z výtěžku na barech.

Proč nakupovat v předprodeji?

Jako každý festival, který přežil Covid i začátek nedaleké války nevíme, co bude. Předprodej nám dává jistotu a naději nejen pro ročník současný ale i pro ročníky nadcházející. Jistota příjezdu lidí snižuje vidinu možné ztráty a zlepšuje náladu v celém týmu! Kromě toho si každý, kdo si vstupenku koupí v předprodeji, může objednat triko z letošního Povalečského merche a mít tak jistotu, že na infostánku nenarazí jen na ztráty a nálezy. V neposlední řadě se hodí také zmínit, že i navzdory snahám udělat festival cashless je stále dobré s sebou mít hotovost. Koupí v předprodeji minimalizujete obnos hotovosti, který si budete muset vzít s sebou.

Kde si vyzvednu odměnu ke své vstupence?

K páskám náleží bonusy, které Vám předáme na akreditacích spolu s páskou na festival. Pokud jste si koupili tričko v předprodeji, můžete si ho vyzvednout kdykoliv během festivalu na infostánku.

Nepřišel mi e-mail s potvrzením o zakoupení vstupenky. Co mám dělat?

S veškerými problémy se vstupenkami se prosím obracejte na e-mail info@goout.cz.

Kde všude se dají vstupenky zakoupit?

Vstupenky se dají koupit jen přímo na našich stránkách, nebo na stránkách platformy GoOut. Nekupujte prosím vstupenky z neověřených zdrojů. Na facebookové události se každý den objevují údajní překupníci vstupenek, většina z nich jsou ale profily staré pár týdnů a od lidí, co si vstupenky nekoupili. Ideálně tedy neodkupujte vstupenky od jiných lidí, doporučujeme tak dělat jen pokud danou osobu znáte. Za případnou škodu vzniklou při odkupu vstupenek z jiného zdroje než z našeho webu či GoOutu Povaleč neručí.

OBECNÉ

Jak se do Valče dostanu?

Vzhledem k omezeným parkovacím kapacitám doporučujeme jet autobusem. Spolupráce s Flixbusem pokračuje i v letošním roce, novinkou je posílení autobusových spojů do Valče. Více informací naleznete zde.

Pokud chcete jet vlakem, jeďte do stanice Libkovice. Vlaky sem jezdí přes Rakovník. Z Libkovic pak musíte pěšky, což je jen asi 5 km. Jde se přes Kostrčany a Jeřeň. Můžete si také stáhnout podrobnou mapku s vyznačenou cestou z Libkovic do Valče.

Autem se do Valče samozřejmě také. Využijte prosím facebookové události k poptávání pasažérů či nabízení volných míst. Vzhledem k omezeným parkovacím kapacitám je zásadní aby aut do Valče přijelo co nejméně.

Jak a kde jde na Povalči parkovat a stanovat?

Parkoviště jsou letos dvě - za parkoviště u Áčka vybíráme 500 Kč/auto*. Stanování u aut je zde zakázáno jak z bezpečnostních tak kapacitních důvodů. Druhou možností je Parkcamp u Céčka, kde je možné stanovat přímo u auta a cena za jedno auto je rovněž 500 Kč*. Hlavní stanové městečko je v sadu na Céčku - za stanování se na Povalči neplatí.

*Ceny jsou včetně vratné zálohy 100 Kč za odpadkové pytle, které obdržíte při příjezdu. Záloha Vám bude vrácena, když před odjezdem vrátíte dva naplněné pytle buď na baru, u výjezdu nebo na parkovišti u akreditací.

Můžu si vzít na festival psa?

Psy na Povalči návštěvníkům nezakazujeme, ale ani nedoporučujeme - z naší zkušenosti to pro ně bývá spíše traumatizující zážitek. Pokud se i tak rozhodnete pejska na festival vzít, uklízejte po něm a zajistěte, aby nepobíhal v areálu bez náhubku.

Je ve Valči bankomat?

V obci Valeč se bohužel nenachází žádný bankomat, nejbližší naleznete v obcích Verušičky, Žlutice nebo Podbořany. Na festivalu je letos možné platit i bezhotovostně, skrze terminály, ale pouze na našich větších barech, parkovištích a vstupu. Proto i tak doporučujeme dorazit na festival s nějakým obnosem hotovosti.

Jak je to s jídlem a pitím?

V areálu festivalu pro Vás bude připraven pestrý výběr stánků s kávou a jídlem, které jistě uspokojí vaše mlsné jazýčky. Rovněž povalečské bary už se na vás těší a nabídnou množství alko i nealko nápojů. Výtěžek z barů je jeden z hlavních příjmů festivalu - ačkoliv Vás u vstupu nikdo šacovat nebude, prosím, držte se povalečského hesla “Na Povaleč lahváč nevleč!”.

Všechny nápoje točíme do zálohovaných kelímků - vratná záloha je 50 Kč. K prvnímu nápoji dostanete speciální žeton, bez kterého Vám následně záloha nemůže být vrácena. To proto, aby nedocházelo ke krádežím kelímků a kšeftování s nimi.

Komu se mám ozvat, pokud chci na Povalči pracovat?

Festival stavíme celý vlastními silami od 27. července a bouráme ho do 11. srpna.

Pokud máte zájem podílet se na stavbě, bourání a/nebo samotném běhu festivalu, koukněte na náš web, vyplňte náš brigádnický dotazník a počkejte, až se vám ozve naše koordinátorka Anička.

LINGVISTICKÉ OKÉNKO

Jak se skloňuje Valeč?

I. pád - Valeč
II. pád - Valče
III. pád - Valči
IV. pád - Valeč
V. pád - Valči
VI. pád - Valči
VII. pád - Valčí

Jak se skloňuje Povaleč?

I. pád - Povaleč
II. pád - Povalče
III. pád - Povalči
IV. pád - Povaleč
V. pád - Povalči!
VI. pád - Povalči
VII. pád - Povalčem