Povaleč na Facebooku Povaleč na Twitteru Povaleč na Instagramu Povaleč na Nyxu

Užitečné informace

Vstup do areálu

Vstup do areálu není zdarma, přesto výši vstupného, které zaplatíte, necháváme na vás. Nicméně apelujeme na všechny návštěvníky, aby přispěli alespoň minimální doporučenou částkou, která činí  300 korun.

Povaleč je na vstupném závislý a vedle výdělku z barů jde o zásadní položku v rozpočtu festivalu, bez níž by nemohl existovat. Tato částka je za tři dny bohatého programu více než symbolická, nicméně k udržení festivalu potřebná. Děkujeme tak všem, kteří přispějí!

Protože si vážíme vaší přízně, chceme vás za ni ovšem také náležitě odměnit. Jako každý rok dle výše příspěvku přidělujeme zvláštní pásku, poukazy na drinky, sprchy a vstup do zámku zdarma. A když přispějete více, můžete využít i následujících odměn:

Pásky jsou barevně odlišeny a potištěny jmény různých antických bohů (u pásek nad 300 Kč) či mytických kreatur (u pásek nižší hodnoty). Záleží tedy na vás, jestli se na tři dny stanete Létó nebo Poseidónem, nebo naopak kerberem či sirénou.

Vstup do areálu je možný od čtvrtka až do neděle nonstop. Můžete tedy v klidu přijet dříve a naopak odjet, až se do sytosti vyspíte.

 

Parkování na Povalči

Na Povalči se za stan neplatí. Platí se pouze a jen za parkování.

Parkoviště jsou tři. Za standardní parkoviště u Áčka vybíráme 150 Kč. Z toho dostanete zpět 50 Kč, pokud při odjezdu vrátíte parkovací kartu a naplněný odpadkový pytel (buď na baru, u výjezdu nebo na parkovišti u akreditací). Stanování u aut je zde zakázáno jak z bezpečnostních, tak kapacitních důvodů.

Druhou možností je Parkcamp na fotbalovém hřišti, který je za 250 Kč – opět včetně vratné zálohy 50 Kč za pytel. Je luxusnější a hlavně tu můžete parkovat i stanovat na jednom místě.

Třetí a novou možností je Parkcamp u Céčka, na kterém je také možné stanovat přímo u svého auta. Cena je 200 Kč – znovu včetně vratné zálohy 50 Kč za pytel.

Ceny parkování

Stanové městečko a ubytování

Stanování na Povalči je opět zdarma kdekoliv na loukách kolem Áčka a Béčka. Stejně je to i v sadu, kde se vyspíte rozhodně lépe, jelikož program na Céčku končí nejdříve.

Rozdělávat ohně je, zvláště v těchto dobách sucha, striktně zakázáno v celém areálu!

Kompletní program a praktické informace

Brožurku s programem si také můžete stáhnout ve formátu PDF [3,9 MB]

Bary a jídlo

Část barů (Smrtka Bar u Pubstage a Béčko Bar) je otevřena nonstop po celou dobu festivalu. Ostatní bary (A Bar, Prádelna, C Bar) přes noc zavírají. Rozmístění všech barů a výčepů (včetně Čajovny, UJD a Zvedni Zadek) naleznete v mapce areálu.

O vaše mlsné jazýčky a prázdné žaludky se postará bohatý výběr stánků s jídlem, které budou umístěny jak v sadu, tak v jídelní zóně u vstupu. Svou návštěvou jistě potěšíte i Biostatek v sadu, místní hospodu U Páji, vinárnu U Hroznu či kavárnu U Muzea.

Na Povaleč lahváč nevleč!

Bary jsou pro Povaleč důležitá věc. Samozřejmě je nutností se do sytosti napít a najíst každý den. Nicméně Povaleč stojí právě převážně na výdělcích z prodeje pití a jídla. Nevidíme proto rádi, když si na Povaleč vozíte vlastní pití, jelikož tím nepřímo, leč zásadně, ohrožujete samotnou existenci festivalu.

Nemáme žádné gorily u vstupu, které by vám vlastní pití rvali z rukou, ale vězte, že tím rozhodně nikoho nepotěšíte.