Povaleč na Facebooku Povaleč na Twitteru Povaleč na Instagramu Povaleč na Nyxu

Užitečné informace

Vstup do areálu

Vstup do areálu festivalu není zdarma, ale výši vstupného necháváme na vás (i proto se vstupné platí pouze na místě, nikoliv skrze předprodej). Na všechny návštěvníky však apelujeme, aby přispěli alespoň minimální doporučenou částkou, která činí 350 korun. Vedle výdělku z barů je vstupné zásadní položkou v rozpočtu festivalu a Povaleč (tak jak ho známe a máme rádi) by bez něj nemohl existovat. Tato částka je za tři dny bohatého programu více než symbolická, k udržení festivalu ale nezbytná. Děkujeme tedy vám všem, že na provoz festivalu poctivě přispíváte!

Protože si vážíme vaší přízně, chceme vás za ni také náležitě odměnit. Všem návštěvníkům letos poprvé poskytujeme vstup zdarma na zámek. K tomu, a tak jako každý rok, přidělujeme dle výše příspěvku zvláštní pásku (hierarchicky a barevně odlišenou), k ní poukazy na drinky a sprchy:

  • 500 Kč a víc – dva drinky zdarma
  • 650 Kč a víc – dva drinky zdarma + sprchy zdarma

Pásky za 650 Kč jsou vyrobeny z kvalitního látkového materiálu a vydrží i jako památeční vzpomínka na festival, neboť se dají z ruky sundat, aniž by bylo nutno je roztrhnout či přestřihnout.

Vstup do areálu je možný od čtvrtka až do neděle, a to nonstop. Můžete tedy v klidu přijet dříve a naopak odjet, až se do sytosti vyspíte.

 

Parkování na Povalči

Na Povalči se za stan neplatí. Platí se pouze a jen za parkování.

Na Povalči se za stan neplatí. Platí se pouze a jen za parkování.

Parkoviště jsou tři. Za standardní parkoviště u Áčka vybíráme 200 Kč. Z toho dostanete zpět 50 Kč, pokud při odjezdu vrátíte parkovací kartu a naplněný odpadkový pytel (buď na baru, u výjezdu nebo na parkovišti u akreditací). Stanování u aut je zde zakázáno jak z bezpečnostních, tak kapacitních důvodů.

Druhou možností je Parkcamp na fotbalovém hřišti, který je za 300 Kč – opět včetně vratné zálohy 50 Kč za pytel. Hřiště je rovné a hlavně tu můžete parkovat i stanovat na jednom místě.

Třetí a novou možností je Parkcamp u Céčka, na kterém je také možné stanovat přímo u svého auta. Cena je 300 Kč – znovu včetně vratné zálohy 50 Kč za pytel.

Ceny parkování

  • 300 Kč za auto* - cena za parkování a stanování v Parkcampu na fotbalovém hřišti
  • 300 Kč za auto* - cena za parkování a stanování v Parkcampu u Céčka
  • 200 Kč za auto* - cena za parkování na parkovišti

  • * ceny jsou včetně vratné zálohy 50 Kč za odpadkové pytle, které obdržíte při příjezdu.

Stanové městečko a ubytování

Stanování na Povalči je opět zdarma kdekoliv na loukách kolem Áčka a Béčka. Stejně je to i v sadu, kde se vyspíte rozhodně lépe, jelikož program na Céčku končí nejdříve.

Rozdělávat ohně je, zvláště v těchto dobách sucha, striktně zakázáno v celém areálu!

Kompletní program a praktické informace

Brožurku s programem si také můžete stáhnout ve formátu PDF [3,9 MB]

Bary a jídlo

Část barů (Bar u Pubstage a B Bar) je otevřena nonstop po celou dobu festivalu. Ostatní bary (A Bar, Zahrada Bar, C Bar) přes noc zavírají (Zahrada Bar již v 22:00). Sortimenty jsou různorodé, na B Baru například nejdete největší selekci tvrdého alkoholu, Zahrada Bar zase nabídne výborné kafe od Kaldi a širokou nabídku nealkoholických nápojů. Rozmístění všech barů a výčepů (včetně Čajovny, Baru Čítárny Unijazz, Biostatku, Jinotaje a Prádelny) naleznete v mapce areálu.

Upozorňujeme návštěvníky, že v celém areálu funguje systém vratných kelímků. Jejich půjčení a vrácení je možné jen na následujících barech: A Bar, Bar u Pubstage, B Bar, C Bar, Zahrada Bar. Na ostatních barech a výčepech lze kelímek pouze vyměnit špinavý za čistý. Také vás prosíme abyste barmany nežádali o natočení nápoje do již použitého kelímku. Z hygienických důvodů to není možné.

Na Povaleč lahváč nevleč!

Bary jsou pro Povaleč důležitá věc. Samozřejmě je nutností se do sytosti napít a najíst každý den. Nicméně Povaleč stojí právě převážně na výdělcích z prodeje pití a jídla. Nevidíme proto rádi, když si na Povaleč vozíte vlastní pití, jelikož tím nepřímo, leč zásadně, ohrožujete samotnou existenci festivalu.

Nemáme žádné gorily u vstupu, které by vám vlastní pití rvali z rukou, ale vězte, že tím rozhodně nikoho nepotěšíte.