Povaleč na Facebooku Povaleč na Twitteru Povaleč na Nyxu

Užitečné informace

Vstup do areálu

Vstup do areálu není zdarma, výši vstupného, kterou zaplatíte, necháváme na Vás. Nicméně apelujeme na všechny návštěvníky, aby přispěli alespoň minimální doporučenou částkou, která je 300 korun.

Povaleč je na vstupném závislý a vedle výdělku z barů jde o zásadní položku v rozpočtu festivalu, bez kterého by nemohl existovat. Tato částka je za tři dny bohatého programu více než symbolická, nicméně k udržení festivalu potřebná. Děkujeme tak všem, kteří přispějí!

Protože si vážíme Vaší přízně, chceme Vás za ni také náležitě odměnit. Jako každý rok dle výše příspěvku přidělujeme zvláštní pásku, poukazy na drinky, sprchy a vstup do zámku zdarma. A když přispějete více, můžete využít i následujících odměn:

Pásky jsou barevně odlišeny a potištěny názvy šlechtických titulů (u pásek nad 300 Kč) či poddanských povolání (u pásek nížší hodnoty). Záleží tedy na vás, jestli se na tři dny stanete baronem či vévodkyní, nebo naopak podkoním či husopaskou.

Vstup do areálu je možný od čtvrtka nonstop až do neděle. Můžete tedy v klidu přijet dříve a odjet, až se do sytosti vyspíte.

 

Parkování na Povalči

Na Povalči se za stan neplatí. Platí se pouze a jen za parkování.

Letos si každý může vybrat: můžete zaparkovat své auto v Parkcampu na fotbalovém hřišti. Výhoda parkcampu je ta, že spíte na rovině a hlavně si můžete stan postavit vedle auta.

Druhou možností je zaparkovat auto na parkovišti, které je blíže samotnému areálu. Zde je však stanování u auta zakázáno z bezpečnostních a kapacitních důvodů. Stan jde však postavit na louce o pár metrů výše.

Ceny parkování

Stanové městečko a ubytování

Stanová městečka jsou na Povalči hned dvě. První je kolem Áčka, fotbalového hřiště a Béčka. Louka je opravdu rozlehlá a lze jí celou využívat. Nicméně v tomto stanovém městečku je zakázáno rozdělávat otevřený oheň. Díky programu na Béčku i Áčku počítejte s hlukem během noci.

Pokud stojíte o klidný spánek, zvolte druhé stanové městečko - v sadu kolem Céčka. Tato stage končí hodinu po půlnoci a tudíž stanové městečko není v noci ničím rušeno. Do sadu je zakázáno vjíždět autem a ohně zde můžete rozdělávat jen na vyhrazených ohništích.

Kompletní program a praktické informace

Brožurku s programem si také můžete stáhnout ve formátu PDF [1,5 MB]

Bary a jídlo

Bary jsou umístěny u každé stage a doplňují je další výčepy v jejich okolí (např. na fotbalovém hřišti a v zámecké zahradě).

Využít můžete velmi široký sortiment stánků s občerstvením v jídelní zóně u Áčka, či v sadu kolem Céčka. Dole ve vesnici jsou otevřeny od rána do večera potraviny a využít můžete i Pohostinství u Páji a vinárnu U Hroznu, kde vaří po celý den.

Na Povaleč lahváč nevleč!

Bary jsou pro Povaleč důležitá věc. Samozřejmě je nutností se dosytosti napít a najíst každý den. Nicméně Povaleč stojí převážně na výdělcích z prodeje pití a jídla. Nevidíme proto rádi, pokud si na Povaleč vozíte vlastní pití, jelikož tím nepřímo ohrožujete existenci Povalče. Pokud by to dělal každý, nebudeme mít jak celou akci zaplatit.

Nemáme žádné gorily u vstupu, které by Vám vlastní pití rvali z rukou, ale rozhodně tím nikoho nepotěšíte.