Povaleč na Facebooku Povaleč na Twitteru Povaleč na Instagramu Povaleč na Nyxu

Články

Povaleč hledá grafičku/ka!

Dvanáct ročníků definovaly grafickou podobu Povalče zvířata a rozličné předměty Martina, pět let pak kolážovité bytosti Pachtína. Osmnáctý ročník (i následující) svoji vizuální tvář teprve hledá. Spouštíme výběrové řízení o vytvoření grafické a vizuální identity propagačních materiálů (především plakátu). Ta pak udává směr celému vizuálnímu směřování festivalu.
03.12.23

Divadla v roce 2023

28.07.23

Bezpečný festival

Přáli bychom si, aby byl pro návštěvníky Povaleč bezpečným prostředím a aby se na území našeho festivalu mohli bezstarostně bavit, užívat si program a nebýt při tom vystavováni nepříjemným situacím. Víme, že realita je často jiná a takové situace se na festivalech bohužel stávají. Snažíme se tedy dělat vše pro to, abychom tomu předcházeli a aby v případě, že takový moment nastane, bylo dostupné adekvátní řešení. Proto navazujeme spolupráci s dalšími organizacemi, které nám s tím pomůžou.
25.07.23

BuskerStage bude!

12.07.23

POZOR STAVBA! - Deziluze chillout zone

10.07.23

Rachtající nádobí, polská zelenina i lék na usnadnění dýchání! Na jaké další kapely se můžete těšit?

A máme tu další článek představující kapely vystupující na letošním Povalči. Pořadí tentokrát vezmeme modelem „festivalový den“, na začátek uvedeme klidnější kapely na probuzení, první pivo a XXL langoš k obědu, potom postupně zmíníme tanečnější a tvrdší interprety, kteří nám budou kulisou k podvečernímu šestýmu pivu i nočnímu rejdění s dvanáctým drinkem v ruce. Pojďme na to!
03.07.23

Postav třeba zeď...

Vyhlašujeme výzvu umělecké realizace v areálu letního multižánrového festivalu ve Valči na Karlovarsku!
26.06.23

Je libo rap, jazz, alternativu nebo experimental?

Povalečská jízda se blíží a my postupně odtajňujeme další kapely letošního programu! Stejně jako minulé ročníky, přináší festival směs žánrů, ve které si najdou to své fanoušci rapu, jazzu, popu, alternativy i experimentální hudby. Zastoupení zde mají jak pozitivní, hravé texty, tak temné beaty nebo punkové melancholie.
26.06.23

Elektro, rap, metal i pop... co vás na Povalči čeká?

Jedním z poznávacích znamení Povalče je žánrová různorodost. Téhle tradice se festival nezbavuje ani letos. Klasikou je i snaha o oslovování zahraničních jmen, která dokážou zčeřit vody rybníčku tvořeného všemi známými českými kapelami. Když to všechno zobecníme, je za tím vším snaha klást důraz na ne tolik osvědčené interprety, ale na neokoukané, ale (přinejmenším) neméně aktuální a hlavně hudebně zajímavé projekty. Letos je tomu tak možná víc než kdy dřív. Na co se třeba můžete těšit?
06.06.23

Předprodej merche a vstupenek

Povaleč bez plotů už je naštěstí zase klasika, s předprodejem se ale pořád sžíváme. Letos bude a znovu bude i s lákavou možností předobjednat si Povaleč Merch!
25.05.23

Hledají se buskeři!

S nadcházejícím jarem už se asi většina z nás těší na teplejší dny, potažmo léto. A léto rovná se pro nás Povaleč. Znovu tedy nabízíme možnost zahrát si na našem milovaném vybledlém koberci v zahradě valečského zámečku, na naší BuskerStagi.
15.05.23

17. ročník Povalče? Všechno bude! 3.-5. srpna

15.04.23

Placení bezhotovostně na Povalči

03.08.22

SPORT

03.08.22

Čistý festival, aneb co s odpady

Žlutý, modrý a černý koše netřeba představovat. Letos opět třídíme odpady s Čistým festivalem.
02.08.22

BRAUN TODAY!

02.08.22

Jeden zámek navíc

01.08.22

Doprovodný program v Zahradě

30.07.22

“Proč si mám koupit lístek v předprodeji? A proč je Povaleč tak drahej? Je Povaleč ještě vůbec Povaleč?”

Možná patříte k příznivcům Povalče, co si kladou podobné otázky, zvláště při pohledu na výši letošního vstupného. Otázky jsou to do jisté míry oprávněné, a tak bychom na ně rádi poskytli odpovědi, nebo alespoň takový kontext, abyste si na ně mohli odpovědět sami, tak, jak uznáte za vhodné. Začněme odzadu.
29.07.22

Nová dětská oáza na Povalči

29.07.22

Clickbait: Podaří se nám do kostela vměstnat 107 fléten?

Pro uklidnění uší i duše čeká v kostele Nejsvětější trojice na návštěvníky program nabízející vážnou hudbu.
27.07.22

Deziluze saloon na Povalči

Saloon of Deziluze Přenes se s námi na divoký západ pohlcený světly neonu. Subkultura Q-neon western si na tebe křesá ostruhami. Staň se její součástí!
24.07.22

Divadla verze 2022

Letošní divadýlko je nad slunce jasný a na Povaleč přijede nejenom z naší české kotliny, ale i z Polska. Přinášíme menší ochutnávku toho, na co se můžete letos těšit!
19.07.22

Say Something Nice

Snažím se natáhnout ruku přes obrovskou dálku. Vnímat tvoji přítomnost. Chvíli se dotýkat konečkem prstu a potom to cítit už navždycky. Nikdy nezapomenout na výjimečnost toho momentu, kdy se věci staly opravdovými. Vědět, že ať se děje, co se děje, ten dotek už nikdy nezmizí.
14.07.22

V neposlední řadě kapel

Poslední dávka kapel je tady. Bude jich tentokrát víc, ale Povaleč se nekompromisně blíží...
13.07.22

Povaleč – na promítání dokumentu se zavleč!

13.07.22

Kapely po páté

A je tu další - už předposlední - várka kapel. Tentokrát to vezmeme staromódně podle abecedy, jednoduše proto, že to jsme letos ještě nedělali.
13.07.22

Kapely, kapely, kapely, kapely

Přinášíme nové vystupující letošního Povalče a ještě zdaleka nekončíme. Tentokrát představujeme kapely více či méně spjaté s Prahou.
23.06.22

Do třetice všeho dobrého! Kapely III.

A máme tu další dávku představovaček kapel, na který se letos můžete těšit. Tentokrát pojedeme pro změnu podle převažující nálady, od sluníčka až po řádně zakrvavenej měsíc, od flegmatického snílkovství až po temnou depresi.
09.06.22

Kapely vol. II aneb mix tradice i novoty!

Každoročně se Povaleč snaží o kombinaci kapel, které už zde dříve hrály nebo dokonce přispěly svými vystoupeními při samotném vzniku, a kapel nově vznikajících studentských a takových, které se za patnáct let valečskému publiku ještě neměli možnost představit. To se týká i interpretů přijíždějících ze zahraničí, jejichž počet se snažíme stále navyšovat.
29.05.22