Povaleč na Facebooku Povaleč na Twitteru Povaleč na Instagramu Povaleč na Nyxu

Zámecký areál oživí divadla všech žánrů aneb "Ach divadlo, proč jsi divadlo?"

26. 07. 2018

Letošnímu programu dominuje současné zejména alternativní divadlo, opět jsme pro vás vybrali představení co nejrůznějších žánrů i témat, tentokrát nejen na zámku, ale i v zahradě a v letohrádku. Začínáme už ve čtvrtek večer, v pátek se můžete těšit na improvizace, stand-up show i pohádku, sobotní den bude zejména ve znamení loutkového divadla. K tomu všemu vás oba hlavní večery čeká operní zážitek, který v rámci divadel na Povalči nemá obdoby, více se dozvíte již brzy!

ČTVRTEK

18:00 startuje divadelní program na zámeckém nádvoří a začínáme pěkně ve velkém. Jako první vystoupí naši speciální hosté Geisslers Hofcomoedianten s pouliční trilogií s chůdami a živými loutkami Malé příběhy velkého hraběte. Říká vám něco hrabě Špork? Pokud ano, pak možná víte, že tento barokní mecenáš nějaký čas pobýval i na valečském zámku (a má v zámecké zahradě i sochu, schválně, kdo ji najde!), po téměř 300 letech se tak trochu vrací domů, což je pro vás skvělá příležitost se o jeho postavě dozvědět něco více a to velmi hravou formou. Příběhy jsou rozděleny na 3 díly, začátky jednotlivých částí jsou v 18:00, 18:35 a 19:10.

Až se setmí, přesuneme se do prostoru za zámkem, kde vám od 21:30 Jitka Pospíšilová, Klára Syrůčková & kolektiv v letní inscenaci Stay Tramp dokážou, že duše povaleče a trampa k sobě nemají zas až tak daleko. Nebo ano? Jací jsou trampové dnešní doby a co všechno se změnilo? Přijďte a uvidíte i uslyšíte, nebude totiž samozřejmě chybět ten správný trampsky laděný doprovod.


PÁTEK

V páteční ráno vás svým ostrovtipem a talentem probudí 20 000 židů pod mořem. Začínáme už v 10:30! Bez improvizace by divadelní program na Povalči ani nemohl být, to víme my a víte to i vy, proto přijďte včas! I letos vám předvedou, že na improvizaci jsou tady mistři právě oni a že se budete bavit Až na půdu!

Ve 12:45 se přesuneme nedaleko ven do zahrady, kde vás čeká pohádka Pasáček vepřů v podání souboru Jednoduše divadlo. Vtipná pohádka na motivy H. Ch. Andersena je určena i našim menším návštěvníkům, ale pobaví se i odrostlejší publikum včetně dospělých!

Od 15:00 budou následovat Arte della Tlampač, kteří vás odzbrojí svým souborem skečů Sedm bodných ran. Jejich někdy až absurdní humor má své příznivce a logicky také odpůrce. Autorské představení tohoto čistě chlapeckého souboru v každém případě slibuje nevšední zážitek!

V podvečer je vystřídá naopak něžné pohlaví. Od  17:15 vám převedou GoldenRush v inscenaci Tanečnice a Zpěvačka, že život žen také není žádný med. Představení s přesahem do několika žánrů potěší vaše oči i uši, ale i duši, propojí taneční i pěvecké kreace s pohybovým divadlem a rozhodně to bude stát za to!

Večerní program pak od 19:30 uzavřou stand-up komici fungující pod Underground Comedy. Stand-up show se tak znovu vrací do Valče a ani tentokrát vás a vaše bránice nebudou šetřit. Nebojí se žádných témat ani pořádně nabroušeného humoru. Žádný vtip není tak ostrý, ale nemohl být ještě ostřejší!

 

SOBOTA

Sobotní ráno začínáme rovněž v 10:30 a budete mít hned na výběr. Na zámku vás po ránu opět probudí improvizace, tento den v podání ostřílených Saysomething.cz a jejich Tajemství Vesmíru. Jejich improvizační vystoupení patří nejen k našim stálicím divadelního programu, ale taky k nejnavštěvovanějším představením a to plným právem!

Ve stejnou dobu také otevíráme unikátní divadlo souboru MIR.theatre na letohrádku. S představením μSputnik se vydáte do vesmíru zcela jedinečným způsobem. Speciální scéna je určena vždy jen pro jednoho diváka, který představení pozoruje malým průzorem a kde vás herci pozvou na velkou cestu používáním papírových miniloutek s dokreslujícím hudebním doprovodem. Každé představení trvá 12 minut, hrát budeme od 10:30 do 15:30 každých 15 minut. Na místě bude možné si vybraný čas rezervovat, proto neváhejte a dorazte včas. Jako jediné z divadel je také přístupné komukoli bez rozdílu jazyka.

Ve 13:00 nás zpátky na zámku čeká další loutkové divadlo v podání Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU. V inscenaci Raw vám přiblíží téma vypořádávání se se životem a smrtí, vážné téma však dokážou podat odlehčeným způsobem i s pěkně černým humorem. Takřka tabuizované téma se snaží společnosti opět přiblížit a to i mimo prostor divadelního pódia.

Odpolední program bude patřit našim pravidelným hostům Rozkoš, kteří od 15:20 zahrají novinku Kráska a bojovník. Divadelní soubor funguje v rámci organizace Rozkoš bez rizika jako terapie pro své klientky, herečkami se zde stávají právě ony. Ve své nové hře se budou věnovat, byť sobě vlastním humorným způsobem, vážnějšímu tématu migrace i významu společensky uznávaných hodnot. Okoření ho také zpěvem i tancem, takže o zábavu bude postaráno.

Večerní program otevřou v 18:10 Plata Company a jejich Tisíc Tuctů. Poslední ze série loutkového divadla dá vašim bránicím co proto. Budete svědky velkého putování s vejci na zádech skrze náročnou cestu doslova posetou platy vajec. Originální řešení práce s platy i samotnými loutkami vás jednoznačně přesvědčí o tom, že pokud jste naposledy navštívili maňáskové divadlo na základce, je něco špatně.

Celý program ve 20:30 uzavřou postbeat generation  s projektem Kvílení 2.18, který se opírá o slavné dílo Allana Ginsberga, jedné z předních osobností beatnické generace. Tato site-specific performance v sobě spojuje v sobě prvky autorského čtení, hudby, tance i projekce a dohromady slibuje velmi zajímavý a intenzivní zážitek.

Komentáře: