Povaleč na Facebooku Povaleč na Twitteru Povaleč na Nyxu

Kapely Vol. V: Hentai Corporation, Dj Slater & Urban Legends (feat. Filip Markes on sax), Monoskop, Pod Černý Vrch, Ploy a Blueswan!

29. 05. 2017

Další pondělí, další kapely. Prázdniny se blíží závratnou rychlostí a pomalu ale jistě se začínáme blížit i ke konci představování letošních kapel...

Hentai Corporation

Co dodat? Přijedou Hentai, budou lítat flašky Jacka vzduchem a bude strašnej kotel. Ostatně jako vždycky. Tahle show je tvoje bába friendly!

FACEBOOK
BANDZONE
YOUTUBE

DJ Slater & Urban Legends (feat. Filip Markes on sax)

Pamatujete, když nikdo ještě minulý pátek nevěděl, kdo že to bude hrát na Áčku v pátek v noci? Zahrál nakonec DJ Slater s U-Prag drummers a letos přijedou znovu, byť pod novou hlavičkou. Tenhle lehce vydubovanej, ale vymazlenej house jede v poctivým 128 BPM, kopák, snare a hajtka jsou tam kde maj být, a přitom to vůbec ale vůbec není nuda. Chytlavé rytmy totiž doplňují právě kluci z U-Pragu na violoncello a různé perkuse či bubínky. No a na saxofon je ještě doprovodí Filip Markes. Je to rychta!

FACEBOOK
YOUTUBE
SOUNDCLOUD

Monoskop

Jeden z mála dobrejch českejch trip-hopů. Minulý rok vydali Lalou EP, které je zvukově a melodicky ještě vymakanější než předchozí nahrávky. Zpěvačka Petra rychle uchvátí svým výrazně příjemným hlasem, který podpoří rozličné instrumenty jako housle, trubka, basa a bicí. Rytmicky i harmonicky je to hodně propracovaná, rozličná, ale zároveň i vyspělá věc.

FACEBOOK
BANDZONE
YOUTUBE
WEB

Pod Černý Vrch

Kapela jako dělaná pro živé vystoupení. Prezencí a energií je to jedna z nejvýraznějších a nejlepších kapel, co na Povaleči potkáte. Byť se sestava od roku 1995 mnohokrát proměnila, hudbu dělají stále stejně kvalitní, po různých experimentech se však poslední léta vracejí spíše k tvrdšímu stylu, který je silně podtržen výraznými houslovými party. Sami se označují nálepkou "postmoderní underground", ale pokud jste příznivci tvrdší muziky, zaručeně prohloupíte, pokud si na ně na Povaleči neuděláte čas!

FACEBOOK
BANDZONE
YOUTUBE

PLOY

Jazzových kapel na Povaleči nemáme mnoho. Tahle je ale jedna z nejoriginálnějších, co můžete v České republice poznat, a jejich koncerty jsou muzikantův ráj. Tihle kluci hrají jazz trochu jinak. Prvních pár minut jejich koncertu si budete říkat, že tuhle melodii odněkud sakra znáte a nebudete za boha moc přijít na to odkud. A pak vám dojde, že vám tihle tři virtuózové servírují jazz-funkovou verzi Ovčáků čtveráků. No a pak se dozvíte, že takhle nepředělávají jen profláklé melodie, ale že předělávají třeba Stravinského svěcení jara. A frontman vás přesvědčuje, že jsou v tom prej "hrozný groovy". Tuhle kapelu milujeme a víme proč!

FACEBOOK
BANDZONE

BLUESWAN

Kdo nezná, zná Mluvící šutr, který k nám už nějaký ten pátek na Povaleč jezdí. Dva kluci, kteří jednou na stagi vypadají jak dva kouzelníci, v druhý okamžik se však mění v charismatické pijany z irské pivnice. Letos přijedou jako Blueswan, to znamená, že k sobě přiberou basáka a budou servírovat jak různorodé předělávky, tak i originální tvorbu. Stálice Pubstage vás nemůže minout!

FACEBOOK
BANDZONE

Komentáře: